BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Ana Sayfa / Mehmet Pamak / Konferans / Tevhidi kesimin laik siyasete destek sebebi: Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenleri müslim saymak

Tevhidi kesimin laik siyasete destek sebebi: Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenleri müslim saymak

Bugün Müslümanların çoğu, “Allah’ın indirdikleriyle hükmetmedikleri” halde hükmetme makamlarına gidenleri destekleyip üstelik bunların “mü’min ve muvahhid” olduklarını söyleyebiliyorlar.

Çünkü “Allah’ın indirdikleri ile hükmetmeyenlerin, inkâr etmedikleri sürece mü’min olmaya devam edeceklerine” dair te’vilden tahrife sapan akıdevî bir kirlenmenin pençesinde yaşadıkları zihnî kargaşa, hakikati görüp ona teslim olmalarına ve savruldukları büyük yanlışı fark etmelerine engel olmaktadır.

Bu sebeple, “Allah’ın indirdikleriyle hükmetmeyenlerin konumu”yla ilgili bu önemli konuyu Rabbimizin izniyle ilmî ölçülerle açıklamaya çalışacağ‏ız.

İlginizi çekebilir

Allah’ın akıdeyle ilgili muhkem nasslarını içtihad adı altında tahrif eden “alimler” -I-

Beş bölümdür ortaya koymaya çalıştığımız Kur’an’ın bu kadar açık hükümlerine rağmen, Maide 44, 45 ve 47. Ayetleri metnine ve Kur’an bütünlüğüne aykırı biçimde saptırarak Allah’ın indirdikleriyle hükmetmeyenleri mü’min ilan eden “Saray Alimleri” çok büyük bir yozlaşmaya sebep olmuşlardır

Bir Cevap Yazın